Hirdetés

Élj egészséggel!

2016. április 15-25. között

2016. április 15-25. között került megrendezésre iskolánkban az Élj egészséggel! projekt. ( Plakát a galériában érhető el.) NTP-SR-15-0160

A sportágválasztó pályázat nagyon sikeres volt mind az intézmény, mind a sportegyesületek körében. Valamennyi sportegyesület, felkért pedagógus kolléga, és önként segítő diák nagy örömmel, maximálisan kivette a részét a program sikeres lebonyolításában, ötleteikkel nagyban gazdagították rendezvényünk sokszínűségét. Iskolánk ezidáig egy "üres" tornateremben tartotta testnevelés óráit, és hála pályázatnak nagyban sikerült gazdagítani a jövőben használható eszköztárat. Lettek kosárlabdáink, röplabdáink, focilabdáink, tollasütők- és labdák, fitt-ball labdák- melyek a tartásjavításban már most rengeteget segítenek, továbbá tornaszőnyegeinket is nagy örömmel használjuk. A rendezvényen egészségtudatosságot és kiváló sportolókat bemutató fotókiállítás és reformbüfé segítette a sportolásban elfáradt diákok és tanárok időszakos pihenését, ahol rövid magyarázattal is szolgáltunk a miértekről, az egészséges táplálkozás, a rendszeres testmozgás, tervezett pihenés és környezettudatosság szempontjait figyelembe véve. Egészség témakörről Dömsödi Ferenc pedagógus kollégánk tartott szemléletes, teltházas, egészségmegőrző előadást, ahol a fő szempont a mihamarabbi megelőzés elkezdése volt. Az egyes sportágak bemutatói (íjászat, judo, kosárlabda, röplabda, labdarúgás), és az azt követő aktív, szakemberek és élsportolók által segített kipróbálása nagyon nagy sikert aratott, és az egyesületek is gazdagodtak több taggal a rendezvényt követően. 

Nem maradhatott ki az osztályok közötti teremfoci. Képeket az alábbi linken találtok: 

1drv.ms/f/s!AuqR4Pa7y3cZjmeZ3C5xuekEZCOu

 

 

 Dömsödi Ferenc testnevelő

Galéria
12e DTH2016 12B1 Prater Nyertesek Pálinkás Judit beszélget